Menü

Pokut Yaylası Turu

Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
Pokut Yaylası Turu
%25
indirim
600 TL
800 TL

Mevcut Seçenekler:

Pokut Yaylası, Karadeniz bölgesinin en güzel ve güzide yayla bölgelerinden biridir. Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan bu yayla, Karadeniz bölgesi içinde görülmesi gereken en mütevazi ve en doğal yerlerden biridir. Pokut kelimesi bir dönem bölgede yaşayan Ermeni halkının dilinden gelmektedir ve kelime anlamı olarak rüzgarlı vadi demektir.

Rize iline bağlı Çamlıhemşin ilçesinden yapılacak olan yaklaşık 1.5 – 2 saatlik bir yolculuk ile yaylaya ulaşmak mümkündür. Mükemmel doğası ve yeşilin her tonuna ev sahipliği yapması ile yayla ziyaretçilerini karşılamaktadır.

Yaylada hayvancılık faaliyetleri yoktur. Yaylaya yakın bölgede yaşayan yöre sakinleri yılın belirli aylarında yaylaya çıkarak evlerini şenlendirir ve birkaç gün burada tatil yapar. Günbatımı manzarası ile ünlü olan bu yayla endemik bitki türlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Özellikle temiz havası ve doğası ile ziyaretçilerin ilgi odağı olan bu yayla, bulut denizi deneyimi yaşamaya uygun haldedir. Yaylanın yüksekliği bulutların oluşma yüksekliğinden fazla olduğu için bulutların oluşumu yayladan görülebilir hatta bulutlara tabiri caiz ise dokunulabilir.

Pokut Yaylası Gezisi

Pokut Yaylası turu yapmak isteyen kişiler tur firmamız ile iletişime geçerek kolaylıkla ve uygun fiyatlı tur hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirler. İsterseniz bireysel olarak isterseniz de aileniz ile birlikte tur hizmetlerimizden faydalanabilir ve hayalini kurduğunuz sakin bir doğa tatili yapabilirsiniz. Fiyat politikamız da sizlerin cebini yormayacak şekilde tasarlanmıştır. 


Tur Güzergahı

* Fırtına vadisi
* Şenyuva
* Koboş
* Sal Yaylası
* Pokut Yaylası


Sabah Kalkış : 09:00 Rize PTT Önü
Tur Bitiş :  17:00
Rize'ye Varış : 19:00

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi