Menü

Rezervasyon Sözleşmesi

13.06.2003 Tarih ve 25137 Sayılı resmi gazete haberine göre 'Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik' gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Ovit Turizm olarak satış sözleşmemizi aşağıda bulabilirsiniz.

1.SATICI
Ovit Turizm
Adres: 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı 142/B RİZE
Telefon: 0464 216 00 53
E-posta: bilgi@ovitturizm.com

2 ALICI
Adı, Soyadı, Ünvan, Adres bilgileriniz sipariş aşamasında vereceğiniz bilgilere göre sözleşmeye eklenecektir.

3.SÖZLEŞME KONUSU
Ürünlerimizin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli satış faturasında belirtildiği gibidir. Ödeme Şekli, Fatura ve Teslimat Adresi İrsaliye/ İrsaliyeli Fatura / Fatura üzerinde belirtildiği gibidir.

4.GENEL HÜKÜMLER
ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

Ovit Turizm sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı veya onaylı nüshasının Ovit Turizm'e ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Ovit Turizm ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Ovit Turizm mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan ve www.ovitturizm.com adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.

5.CAYMA HAKKI
Sitemizden satın alacağınız tur ve konaklama paketleri  iade ve iptal edilebilmektedir. Bu gibi durumlarda ödemeleriniz kesintiye uğramadan hesabınıza aktarılır. Günübirlik turlar da 24 saat öncesinde iptal ve iade hakkı sunulmaktadır. Kültür turlarımızda son 15 gün iptal ve iade yapılır. Günü geçmiş rezervasyonların iadesi yapılamamaktadır. Bungalov ve balayı turlarımızın değişiklik , iptal , iadesi yoktur.