Kapadokya otellerinin birçok avantajı vardır ve seçenekleri de oldukça fazladır. Bu sebep ile de Kapadokya’da tatil yapmak isteyen kişiler, hangi otelde kalacağına karar vermekte genellikle zorlanırlar. Her otelin farklı bir imkanı ve özelliği vardır. Dolayısı ile karar vermek de zor olabilmektedir. Kapadokya’da otel seçimi yaparken öncelikle nasıl bir yerde kalınmak istendiğinin yanıtlanması gerekir. Kapadokya’da çoğunlukla pansiyon tarzı oteller ile etnik konaklama alanları bulunur.

Taş evler içerisinde, daha doğal yapılarda konaklamak mümkündür. Oryantalist bir bakış açısı ile hazırlanan Kapadokya otellerinde tarihi bir yolculuğa çıkılmış gibi hissedilmesi de mümkündür. Bu sebep ile de Kapadokya’da otel seçerken öncelikle Kapadokya’ya neden gidildiği, kaç gün kalınacağı ve beklentilerin neler olduğunun bulunması otel seçimini kolaylaştıracaktır. Kapadokya’da otel seçimi yaparken dikkat edilecek hususlardan birisi de otelin kalitesidir.

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?

Kapadokya’ya gitme zamanı her mevsim olabilmektedir. Kapadokya kışları da yaz aylarında olduğu kadar sık tercih edilen bir bölgedir. Bu sebep ile mevsim ayırt etmeden Kapadokya’ya gezi düzenlemek mümkündür. Kapadokya’ya gitmek isteyenler, doğa aktivitelerine katılmak istiyorlar ise bahar ayları onlar için daha uygun olacaktır. Kapadokya’ya giderken beklentilerin düşünülmesi ve bu beklentilere göre zaman planı yapılması da uygundur. Aynı zamanda düşük bir bütçeye sahip olanlar sezon dışı zamanlarda da Kapadokya’ya gitmeyi tercih edebilir. Sezon zamanı Kapadokya hem daha kalabalık hem de daha pahalı olabilmektedir. Bu sebep ile de birçok kişi sezon sonunda Kapadokya’ya gitmeyi tercih ediyor.

Kapadokya’da Ne Yapılır?

Kapadokya’da yapılan aktivitelerden en popüleri balona binmektir. Her mevsim ve her ayda Kapadokya’ya gitmek balona binmek mümkündür. Bu eşsiz deneyimin yanı sıra doğal parkları, yürüyüş parkurları gibi birçok farklı alternatif de sunan bir şehirdir. Kapadokya’da yapılabilecek aktiviteler şu şekilde sıralanabilir:

·         Balona binmek

·         Göreme Açık Hava Müzesini gezmek

·         Derinkuyu’ya inmek

·         Yeraltı şehrini görmek

·         Ihlara Vadisinde yürüyüşe çıkmak

·         Aşk Vadisinde gün batımını izlemek

·         Kalelere çıkmak (Ortahisar, Çavuşin, Uçhisar)

·         Rum Köyünü ziyaret etmek

Bütün bunlar dağınık bir bölgede bulunmaktadır. Dolayısı ile Kapadokya’da otel seçimi yaparken tüm bölgelere yakın bir otel bulmak oldukça zordur. Bu sebep ile gezilecek yerlere yakın otel bulmak zor olduğu için ulaşım, transfer ve rehber gibi ek özellikler sunan oteller tercih edilebilir.

Kapadokya’da Ne Yenir?

Kapadokya yemekleri oldukça meşhurdur. Bu yemekler hem otellerde de yer alırken hem de lokal restoranlarda da bulunmaktadır. Dolayısı ile iyi bir otel tercihi yapıldığı takdirde lokal yerlere gitmeye de gerek kalmamaktadır. Kapadokya’nın meşhur yemekleri şu şekilde sıralanabilir:

·         Çömlek fasulyesi

·         Testi kebabı

·         Kayısı dolması

·         Dıvıl

·         Sütlü çorba

·         Ayva dolması

·         Düğü çorbası

·         Gendime

·         Dolaz

·         Ağpaklı

·         Nevşehir tavası

·         Sızgıt

Bütün bunların yanı sıra Nevşehir ve Kapadokya’da özel olarak üretilen şarapların da mutlaka tadına bakılmalıdır. Yine otel seçimine bağlı olarak iyi otellerin kendi şarap mahzenleri de olabilmektedir. Kapadokya’da otel tercihi yaparken bu tarz özelliklere dikkat edildiğinde tatil daha verimli bir seviyeye yükseltilir.

Kapadokya Otel Fiyatları Ne Kadar?

Kapadokya otel fiyatları değişkenlik gösterir. Erken rezervasyon indirimleri ve mevsimlik kampanyaların sık sık düzenlendiği bir ilçedir. Bu sebep ile de Kapadokya otel fiyatları her an değişiklik gösterebilmektedir. Kapadokya’da otel seçimi yaparken önemli kriterlerden biri de bütçe ise bu noktada erken rezervasyon yapmak daha mantıklı olabilmektedir. Kapadokya’da otel seçimi yapılırken taksitli ödeme imkanı sunan oteller de bulunur.

Bu oteller ile kredi kartını kullanarak taksitli ödeme yapılması mümkün olur. Kapadokya’da otel fiyatlarını etkileyen önemli hususlardan biri de bölgedir. Kapadokya ve Nevşehir’in hangi bölgesinde konaklama yapılacağı da fiyatları etkileyen bir unsurdur. Ayrıca otelin kalitesi, sunulan imkanlar ve avantajlar da fiyatları etkilemektedir. İndirimli dönemlerde rezervasyon yapılır ise her şeyin dahil olduğu otellerde daha ucuza konaklamak da mümkün olur.

Kapadokya’da Ne Kadar Kalınır?

Kapadokya’da kalınacak yerler çok çeşitlidir. Kapadokya’da konaklama yapılabilecek birçok alan vardır ve otel çeşitliliği de oldukça yüksektir. Her ihtiyacı ve beklentiyi karşılayacak seviyede otel bulmak Kapadokya’da mümkündür. Kapadokya’da aynı zamanda her bütçeye uygun otel bulmak da imkansız değildir. Kapadokya’daki otellerin birçoğu bölgeye özgü mimariye sahip mekanlarda yapılır. Oteller, pansiyonlar, hanlar ve daha birçok alanda ve konsept içerisinde konaklamak mümkündür.

Kapadokya dünyaca ünlü bir şehirdir. Yapısı, tarihi, mimarisi, doğası ve daha birçok etken bu konuda söz sahibi olmuştur. Dolayısı ile halkı da dahil olmak üzere birçok unsur ve etken tatil konseptine kendini hazırlamıştır. Uzun zamandır turizme hizmet eden önemli şehirlerden biri olması da konaklama seçeneklerini arttırmıştır. İstenilen her bütçeye, ihtiyaca ve beklentiye göre konaklama yapılabilecek alan bulmak mümkündür.

Kapadokya’da Konaklanacak İlçeler Hangileridir?

Kapadokya’da konaklanan ilçelerin her biri ayrı özelliklere sahiptir. Bu özelliklerden dolayı da gezilecek ve görülecek yerleri de değişiklik gösterebilmektedir. Kapadokya’da konaklanacak ilçelerin doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi de oldukça ilgi çekicidir. Kapadokya’da konaklanacak ilçeler şu şekilde sıralanabilir:

·         Ürgüp

·         Göreme

·         Uçhisar

·         Avanos

·         Ortahisar

·         Çavuşin

Bu bölgeler aynı zamanda turistik bölgelerdir. Bu sebep ile de aktivite sayıları, turistik unsurlar ve gezilip görülecek yerlerin sayısı bir hayli yüksektir. Hangi ilçede konaklama yapılır ise yapılsın diğer ilçelere kolayca geçilebilmektedir. Bu sebep ile de tüm ilçelerde konaklama yapmak yerine bir ilçede kalmak da daha konforlu olabilir.

Kapadokya Otellerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Kapadokya otellerinin özellikleri oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Kapadokya otellerinin özellikleri hem otantik yapıları hem de mimari özellikleri ile öne çıkmaktadır. Şehirlerde sık sık karşılaşılan büyük otel konseptlerinden ziyade daha rahat, salaş ve oryantalist yapılar ile karşılaşılır. Kapadokya’nın tarihi ile yaşam biçiminin iç içe geçmesi de otellerin özelliklerini etkilemiştir. Bir yandan dinlenirken bir yandan da tarihi bir yolculuk içerisine girmek için bu oteller tercih edilebilir. Standart otel konseptine sahip olan yerler olsa da çoğunlukla tarihi yapının ve dokunun korunduğu yerler vardır. Bu yapılar ile tarihi korumak, sürdürülebilir bir tatil anlayışını benimsemek de mümkündür.

Kapadokya’da Nasıl Otellerde Kalınır?

Kapadokya’daki oteller birçok olanağı sunan geniş bir yapıya sahiplerdir. Kapadokya otellerinin sunduğu olanaklara göre kalınacak otele karar verilebilir. Kapadokya’daki otellerinin sunduğu imkanlar birçok şehirden farklıdır. Kapadokya otellerinin sunduğu imkanlar şu şekilde sıralanabilir:

·         Yeni deneyimler sunmaları

·         Otantik yapıları ile daha önce denenmemiş tatil seçenekleri sunması

·         Mağara otel avantajları

·         Lokal deneyimler sunmaları

·         Gezi, transfer, eğlence ve ek seçeneklerin yer alması

·         Rehberlik hizmetlerinin bulunması

·         Yönlendirmelerin yapılması

Kapadokya’daki otellerin genel özelliklerini oluşturur.

Kapadokya’da Otel Aktiviteleri Var Mı?

Kapadokya’daki otel aktiviteleri çoğunlukla bölgesel seyahatleri içermektedir. Aynı zamanda seramik ve çömlek aktiviteleri de Kapadokya otellerinin sunduğu yeni deneyimler arasında bulunur. Kapadokya’da otel seçimi yaparken istenir ise bu tarz turlar, aktiviteler ve rehberlik hizmetlerinin hepsinin yer aldığı oteller de tercih edilebilir. Kapadokya’da aynı zamanda ATV ile seyahat de edilerek yeni yerler görülebilir. 

Muhteşem bir kapadokya turu için bizi aramadan rezervasyon yaptırmayın.