Trabzon Uzungöl turları doğayla iç içe bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin uğrak noktalarından biri olmayı başarmıştır. Birçok aktiviteye ve festivale ev sahipliği yapan Uzungöl, Türkiye’de doğanın her rengini görebileceğiniz ender bölgelerinden biridir. Trabzon’a bağlı olan bir set göl konumundaki Uzungöl, Çaykara ilçesinde yer almaktadır. ATV turlarından doğa yürüyüşlerine kadar sayısız aktiviteye katılım sağlanabilir.

Güzergah üzerinde yer alan çay fabrikalarını ziyaret edebilir, göl üzerindeki faaliyetlere katılabilir veya bisiklet veya motorlu araçlarla Uzungöl’ü keşfetmeye başlayabilirsiniz. Bölgede yer alan milli parkaların içinde de birçok eğlenceli aktivite yer almaktadır. Hemen hemen her mevsimde ziyaretçilerini ağırlayan bölge, Karadeniz’in parlayan noktaları arasında yerini almıştır. Uzungöl turu programımız kapsamında katılmayı istediğiniz aktiviteleri ve ne tür bir gezi programı istediğinizi belirleyerek uygun tur planımızı seçebilirsiniz.


Günübirlik Uzungöl Turları

Uzungöl turları günübirlik ziyaretçilerini de ağırlamaktadır. Son dönemde popülerliğini bir hayli artıran Uzungöl, yıllardır olduğu gibi günümüzde de yerli ve yabancı pek çok misafire yılın her döneminde ev sahipliği yapmaktadır. Göl kıyısında keyifli vakit geçirebileceğiniz gibi yeşil her tonunu göre bileceğiniz alanlarında da huzuru hissedebilirsiniz. Uzungöl turları kapsamında katılmak istediğiniz aktiviteleri belirterek, dolu dolu bir tatil programının yapılmasını sağlayabilir ve Karadeniz’i de kapsayacak geniş bir alanı keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz. Sadece yakın bölgelerde yaşayan kişilerin yaygın olarak tercih ettiği günübirlik turların en verimli şekilde gerçekleştirilmesi için farklı alternatif rotalar ve etkinlikler plana dahil edilmektedir.

Çay fabrikaları, köprüler, Uzungöl ve çevresinde yer alan doğal birçok alanda keyifli bir rota oluşturulur. Manzaraya karşı bölgenin yöresel lezzetlerini tadarken bir yandan da doğal parkurlarında gerçekleştirilen pek çok seçenekten yararlanabilirsiniz.


Konaklamalı Uzungöl Turları

Uzungöl Çaykara tur programı kapsamında konaklamalı bir geziye dahil olmak isteyenleri sürprizlerle dolu bir seyahat bekliyor. İlk hareket noktasından itibaren güzergah üzerinde yer alan birçok noktada Karadeniz’e özgü güzellikler de keşfedilebilmektedir. Sürmene’de adeta bir sanat eseri gibi ilgi gören bıçakların yapına şahit olabilir ve satın alabilirsiniz. Of’da yer alan çay fabrikası ziyaretinde çayın serüvenini yakından görebilir ve her durakta eşsiz Karadeniz manzarasına karşı çayınızı içebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz.

Konaklamalı tur programlarına katılacağınız ekibe güvenmek oldukça zordur. Sizin için bu zorlukları ortadan kaldıran firmamız ise Uzungöl rotasında görülmesi gereken tüm detayları sizler için sunar. Gün sonunda varış noktasında bölgenin hizmet kalitesi açısından en iyi tesislerinde konaklama gerçekleştirilir. Sadece gezi odaklı değil aynı zamanda bölge yaşamına da dahil olabileceğiniz birçok etkinlik ile daha önce tatmadığınız bir seyahat deneyimi yaşayacaksınız.


Uzungöl Tur Programı Neleri Kapsar?

Uzungöl tur programı tercih edilecek organizasyona göre değişiklik göstermektedir. Günübirlik veya konaklamalı olarak gerçekleştirilebilecek turlarda konuklarımızı en verimli seyahat yöntemleri ile tanıştırıyoruz. Buluşma noktasında misafirlerimizle yola koyulduktan sonra güzergah üzerinde yer alan ve Karadeniz’de mutlaka görülmesi gereken yerlerde durularak bölgenin ruhu hissedilir. İlk duraklar arasında yer alan Sürmene’de eşsiz bıçakları görebilir ve bölgeyi keşfedebilirsiniz. Burada bıçak satın alarak veya sadece bölgeyi keşfettikten sonra, Karadeniz denince akla ilk gelen çayı yerinde görebilir ve en taze çayları direkt Of’taki fabrikasından alabilirsiniz.

Yol üzerinde Hapsiyaş Köprüsü (Kiremitli Köprü) sizi adeta büyüleyecektir. Burada geçirilen serbest zaman ve bilgilendirmeler sonrasında bölgede birçok aktivitenin yer alması sayesinde tercih eden misafirler Uzungöle daha varmadan buralarda vakit geçirerek, at binebilir, yayları keşfe çıkabilirler. Uzungöle varıldığında ise yapay şelalelerden başlayarak, Bayrak Tepesi’nde keyifli bir mola verilebilir. Göl kıyısında ve Galoomat tepesindegeçirilen zam sonrasında konaklama tesisine veya dönüş yoluna geçilmektedir.


Uzungöl ATV Turları

Uzungöl ATV kiralama hizmetleri son dönemde popülerlik kazanan aktiviteler arasında yer almaktadır. Sporsever ziyaretçilerin tercih edebileceği birçok etkinlik sizin için tur programımız kapsamında çok daha avantajlı bir şekilde yer almaktadır. Bölgeyi ATV ile gezerek keşfedebileceğiniz gibi yürüyüş rotalarında da doğayla iç içe bir deneyim yaşanabilir. Sayısız kamp alanı ve tesise de ev sahipliği yapan bölgeyi bir tur ile keşfetmek size sayısız fırsat sağlayacaktır.

Günümüzde gruplar halinde yapılan turlarda gezginler sadece önemli noktaları uzaktan görmek istemiyor. Doğrudan bölgede devam eden yaşamın içine karışmak, yörenin koşullarını deneyimlemek ve heyecanlı aktivitelere katılmak isteyenlerin sayısı da bir hayli artmış durumdadır. Uzungöl turu sayesinde sizin için aradığınız en iyi tatil planını hazırlıyor ve birçok aktivitenin de yer aldığı tur programımız ile unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlıyoruz.


Uzungöl Turu İçin En Uygun Zaman!

Uzungöl gezisi için her uygun olmayabilir. Yağışlar ve ulaşım sorunları nedeniyle özellikle kış aylarında yapılacak seyahatlerde dikkat edilmesi gerekir. Uzungöl’ün deniz seviyesinden yaklaşık 1090 m yüksekte olması nedeniyle ekseriyet bahar ve kış aylarında ciddi yağışlar görülmektedir. Bu yağışlardan etkilenmemek için Uzungöl ziyaretlerinin Temmuz – Ağustos ayları içine yapılması uygun bir zaman olarak değerlendirilebilir. Uzungöl’ün bütün eşsiz güzelliklerini keşfetmek için doğru zamanı belirleyerek, en uygun tur programlarımıza katılabilir ve Karadeniz denince akla ilk gelen doğa harikası Uzungöl’ü keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz.


Uzungöl’de Gezilecek Yerler Neler?

Uzungöl’de gezilecek yerler sadece doğa ile sınırlı değil aynı zamanda hem güzergah üzerinde hem de Uzungöl’de birçok tarihi unsurun da izi sürülebilir. Haldizen Yaylası’nı keşfe başlayarak temiz havayı içinize alabilir ve kendinizi doğaya bırakabilirsiniz. Uzungöl ile özdeşleşen ve ilk göze çarpan Uzungöl Camisi de mutlaka görülmesi gereken noktalardan biridir. Seyri terası ve göl kenarı ise Uzungöl’ün size sunduğu en büyük armağan olacaktır. Ziyaretçilerini her zaman büyülemeyi başaran Uzungöl’de eşsiz manzara karşısında çayınızı yudumlayabilir ve yeniden ziyarete geleceğiniz tarihi şimdiden düşünmeye başlayabilirsiniz.


Trabzon Uzungöl Turları ve Fiyatları Ne Kadar?

Uzungöl tur fiyatları tur kapsamında yer alan etkinliklere, güzergaha ve ek hizmetlere göre değişmektedir. Son derece keyifli ve aklınızdan hiç çıkmayacak bir tur programına katılmak için taleplerinizi seyahat rehberlerimizle paylaşabilirsiniz. Bu sayede istekleriniz doğrultusunda hazırlana seyahat planıyla, yararlanmayacağınız birçok hizmet için fazla para ödemek zorunda kalmadan, dolu dolu bir seyahate başlayabilirsiniz.

Tarih boyunca bölgenin en gözde alanlarından biri olmayı başaran Uzungöl, son dönemde adeta ziyaretçi akınına uğramaktadır. Artan ziyaretçi sayısı sonrasında bölgede yapılan girişimler ise sizlerin çok daha verimli ve güzel bir tatil deneyimi yaşamasını sağlayacaktır. En uygun fiyat avantajlarımızdan yararlanarak güzel anılar biriktirmeye hemen başlayabilirsiniz.


Karadeniz Uzungöl ve Yayla Turları

Karadeniz yayla turları ile Uzungöl turları kapsamında ortak programlar yer almaktadır. Uzungöl’ün yayları arasında yer alan; Traşkapanı, Balık ve Aygır Geölleri, Multat Yaylası, Derindere Yaylası vb. benzersiz alanları da görebilirsiniz.

Benzer tur programlarında olduğu gibi sadece Uzungöl hedefli değil, aynı zamanda bölgede yer alan önemli ve görülmesi gereken birçok noktada program kapsamında ziyaret edilmektedir. Uzungöl turu kapsamında, beklentilerinizin çok ötesinde bir seyahat deneyimi sizleri bekliyor. Karadeniz’in en güzel noktalarını keşfedecek ve hayatınız boyunca unutamayacağınız rotalarda kendinizi bulacaksınız.