Doğu Ekspresi trenle Türkiye seyahati yapmak isteyen gezginlerin vazgeçilmezlerinden biri olmayı başarıyor. TCDD’nin en uzun tren güzergâhlarından biri olan Doğu Ekspresi, Ankara ve Kars arasında bir seyahati kapsamaktadır. Ancak sefer sırasında eşsiz güzelliklere sahip pek çok farklı noktada duran ve buraları da gezme fırsatı sunan turistlik Doğu Ekspresi turları ise benzersiz bir deneyim sunmaktadır.

Son dönemde Türkiye’de ayrıcalıklı rotalardan biri haline gelen Doğu Ekspresi, adeta bir masalın içinde gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Kış aylarında, özellikle Türkiye’nin doğusunda ortaya çıkan eşsiz kar manzaraları ve her durakta yer alan gezilecek noktaları ile unutulmaz bir seyahat sizleri bekliyor. Doğu Ekspresi Turu sayesinde sizlere Türkiye’nin en ayrıcalıklı rotasında keyifli bir tatil fırsatı sunmaya devam ediyoruz.


Doğu Ekspresi Turu Kaç Saat Sürüyor?

Doğu Ekspresi Ankara Kars arasında unutulmaz bir seyahat yapmanızı sağlayacak özel bir tur programına sahiptir. Ankara – Kars arasındaki seferini ortalama 24 saat içinde tamamlayan Doğu Ekspresi, alternatif vagon seçenekleri sayesinde otel konforunda bir tatil deneyimi sunar. En az 24 – 25 saatlik bir sürede başlangıç noktasından varış noktasına gelen tren, birçok farklı rotada durmaktadır. Her durak kendi içinde gezilip görülmesi gereken yerleri de sunar.

Doğu Ekspresi’nin yerli ve yabancı çok sayıda gezgin tarafından tercih edilmesinde önemli bir etken güzergahı üzerinde birçok özel noktadan geçmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sayede Türkiye’nin en güzel noktalarını tam mevsiminde görüp güzel anılar biriktirmeniz mümkündür. İdeal tur planlaması ile firmamız sizin için tüm süreci planlayacaktır. Size ise sadece oturup güzel manzaranın tadını çıkarmak kalacak.


Doğu Ekspresi Turu Nasıl Oluyor?

Turistlik Doğu Ekspresi turu içinde birçok keyifli deneyimi barındırmaktadır. Son yıllarda ilginin bir hayli arttığı bu rota kapsamında, TCDD ise artan talepler karşısında imkanlarını iyileştirmeye devam ediyor. Ankara Tren Garı’ndan kalkan tren Kars Tren Garı’na kadar giderek burada seferini bitiriyor. Sivas, Erzincan ve Erzurum gibi birçok farklı kentin de içinden geçen tren, ara duraklarda da misafirlerinin eşsiz manzaraları görmesini sağlıyor.

Doğu Ekspresi ile seyahat etmek isteyenler için tüm prosedür ve detayları sizler için planlamaya devam ediyoruz. Bu sayede seyahatlerin sıkıcı yanlarından kurtularak sadece rotanın benzersiz manzarasına ve gezinin büyülü atmosferine kendinizi gönül rahatlığıyla bırakabilirsiniz.


Doğu Ekspresi Turu Vagon Seçenekleri Nelerdir?

Doğu Ekspresi yataklı vagon başta olmak üzere birçok alternatif vagon seçeneğine de sahiptir. Tercih edeceğiniz vagon türüne göre bilet fiyatlar da değişiklik gösterebilir. 3 çeşit vagon türü ile misafirlerini ağırlayan Doğu Ekspresi, her bir vagon türünde farklı ayrıcalıklar da sunmaktadır. Bu sayede ne tür bir seyahat gerçekleştirmek istediğinize göre karar vererek ona göre uygun vagonları seçebilir ve gezinin en verimli şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

TCDD’nin Doğu Ekspresi trenlerinde misafirleri için sunduğu vagon çeşitleri kısaca şunlardır:

Örtülü Kuşetli Vagon

Pulman (Koltuklu) Vagon

Yemekli Vagon 

Örtülü kuşetli vagonlarda 10 kopartman bulunmaktadır. Her kompartıman ise 4 kişi ile yolculuk yapma kapasitesine sahiptir. Yataklı vagon olarak da belirlenen bu vagonlarda seyahat edecek kişilere TCDD tarafından çarşaf, pike ve yastık da verilir.

Yemekli vagonları tercih edecek kişiler ise 14 masadan oluşan ve 47 – 52 arasında değişen oturma yerlerine sahiptir. Pulman vagonda ise otobüs yolculuğu ile benzer şekilde koltuklarda da seyahat edilebilir. Seyahat tercihlerinize göre, geziyi en konforlu şekilde yapmanız için tur programını bizimle birlikte yapabilirsiniz.


Doğu Ekspresi Turu İçin En Uygun Zaman

Doğu Ekspresi turu ne zaman yapılır sorusu birçok kişinin aklında soru işaretlerine neden olmaktadır. Doğu Ekspresi için her mevsimde farklı güzellikleri misafirlerine sunmaktadır. Bu nedenle en uygun zamanı kendinize göre belirlemeniz tavsiye edilir. Ancak genel olarak doğu bölgesinin eşsiz kar manzaralarını görmek için kış ayları daha yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Sanıldığının aksine Doğu Ekspresi Turu sadece belirli zamanlarda yapılmaz. Ankara’dan Kars’a kadar her gün TCDD tarafından işletilmekte olan bir sefer programına sahiptir. Bu nedenle bilet bulabildiğiniz her an bu seyahate çıkabilirsiniz. En uygun zamanı belirledikten sonra büyülü bir tren yolculuğu için tur programını sizlerle planlayarak, Doğu Ekspresi gezisinin hayatınız boyunca unutamayacağınız bir anıya dönüşmesini sağlıyoruz.


Doğu Ekspresi Tur Programında Neler Var?

Doğu Ekspresitur trenle gidiş dönüş programı kapsamında birçok alternatif seçenek uygulanabilir. Türkiye’nin herhangi bir kentinden uçakla tren güzergahında yer alan bir noktaya gelerek tur programına başlayabilirsiniz. Ayrıca konaklama seçenekleri ile yine varış noktasın veya güzergahta yer alan belirli yerlerde hem şehrin tüm noktalarını gezebilir hem de en uygun otellerde konaklayabilirsiniz.

Doğu Ekspresi turları kapsamında program içinde yer alan başlıca unsurlar şunlardır:

10 farklı seyahat rotasında eşsiz manzaraları fotoğraflayabilir ve ara duraklarda keşfe çıkabilirsiniz.

Konaklama seçenekleri ile güzergahlardaki doğal ve tarihi noktaları keşfedebilirsiniz. 

Bunlar ve daha birçok farklı seçenek program kapsamında belirlenebilir. Doğu Ekspresi iki farklı hat üzerinden gerçekleştirilmektedir. Turistlik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi Ana hat Treni olarak farklı güzergahları ve detayları bulunan tren seyahati için turistlik olanı seçerek unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.


Doğu Ekspresi Güzergahı ve Durakları Nereler?

Doğu Ekspresi güzergahı ve durakları, TCDD tarafından artan talep sonrasında iki farklı hat üzerinden yapıldığı için değişiklik göstermektedir. Turistlik Doğu Ekspresi kapsamında Ankara – Kars ve Kars – Ankara yönü için güzergahalar farklılık gösterebilir. 10 seyahat rotasının yer aldığı tur kapsamında güzergah ve duraklar ise kısaca şu şekildedir:

Doğu Ekspresi Ankara – Kars Güzergahı: Ankara, Irmak, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars.

Güzergah üzerinde keşfedilmeyi bekleyen sayısız nokta bulunmaktadır. Doğanın içinde, tarihin izinde ve trenle seyahatin büyülü atmosferi içinde hayatınız boyunca unutamayacağınız bir gezi programını bizlerle planlayarak hiçbir detayı kaçırmadan yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.


Doğu Ekspresi Turu Fiyatları Ne Kadar?

Doğu Ekspresi turu fiyat seçenekleri tercih edilecek vagon ve tur programına göre değişiklik gösterebilir. Sadece bilet satın alarak Turistlik Doğu Ekspresi turu yapmak isteyenler aynı zamanda birçok detayı da belirlemek zorundadır. Yeme, içme, rotalar ve gezi planı için en uygun tur programı ve seçenekler sizin için firmamız tarafından sunulur. Vagon tercihine ve tur programının kapsamında göre Doğu Ekspresi tren ve tur fiyatları değişiklik gösterecektir.


Doğu Ekspresi Kalkış ve Varış Saatleri

Doğu Ekspresi saatleri TCDD programına göre, her gün saat 17.55’te Ankara kalkışlı olmak üzere başlatılmaktadır. Her bir durak için tahmini varış ve hareket saatleri belirlenmiştir. Son durak olan Kars’a varış saati ise 19.27 olarak hesaplanmaktadır. Ortalama 24 – 26 saat süren yolculuk sırasında oluşacak gecikmeler nedeniyle saatler farklılık gösterebilir.

Doğu Ekspresi turu Türkiye’de her kesimden genç – yaşlı gezi grupları, çiftler, öğrenciler ve yalnız gezginler tarafından tercih edilmektedir. Sizin için bu seyahati daha benzersiz kılacak tur programlarımız ve alternatif seçeneklerimiz ile unutulmaz bir hale getiriyoruz. Tur programımız ile büyülü bir tren yolculuğuna hazır olun!