Burçlara göre tatil yerleri birçok kişinin önemsediği bir konudur. Bunun temel sebebi ise burçların insanların karakteristik özellikleri üzerinde etkili olmalarıdır. Astroloji birçok kişinin inandığı ancak inanmayanların da olduğu bir alandır. Dolayısı ile tatile giderken burcunun türüne, doğum tarihine ve yıldızına göre hareket eden kişiler olabilir. Bunun yanı sıra sadece istediği yere gitmeyi önemseyen ve farklı kriterleri olan insanlar ile de karşılaşılabilir. Burçların tatil rotalarıkişilerin gidecekleri seyahatte daha çok eğlenmelerini ve huzurlu hissetmelerini sağlar.

Koç Burcu

Koç burcu tatil rotasıher zaman en eğlenceli ve en özgür yer olmalıdır! Kısıtlamalara takılmadan, istenilen her şeyin yapılabileceği ve bir o kadar da konforlu olan yerler koç burçları için uygundur. Adrenalinin, heyecanın ve en önemlisi eğlencenin eksik olmadığı yerler en iyi tatil rotalarını oluşturur. Tüm gün oradan oraya gezip, yeni yerler ve kültürler keşfedip bir o kadar da heyecanın doruklarında gezmek tam koçlara göre bir tatil! Afrika’da safariye katılmak, Antalya’da yamaç paraşütü yapmak ya da Amerika’da bir partiye katılmak… Bütün bunları yaparken dinlenmeye de zamanın ayrılacağı bir tatilden koçlar, mutlulukla geri döner.

Boğa Burcu

Boğa burcu için en ideal tatil düzenlerinin bozulmasına engel olacak planları içerir. Boğa burçları sanılanın aksine her duruma kolay adapte olamayan burçlardır. Var oldukları yerde hakim olmak ve tüm tatil sürecini yönetmek isterler. Tüm rotayı onlara bırakırken bir yandan da sürprizler ile karşılaşmaya hazır olun! Lüksün ve konforun eksik olmayacağı bir tatil planı hazırlayacak olan boğalar ile Uzakdoğu’ya gitmek, terapi almak ve masaj yaptırmak en iyi tatil parçalarını oluşturur.

İkizler Burcu

İkizler burcunun tatil planı kendilerini oradan oraya atabilecekleri ve hiç durmayacakları rotalardan oluşmalıdır. Peru’ya gitmek, dağa tırmanmak, Akdeniz’de kamp yapmak ikizler burcunun en verim alacağı tatilleri oluşturur. Enerjilerini kaybetmelerine izin verecek durağan şeylerden uzaklaşarak hep harekette kalacakları tatiller ikizler için en uygun tatil planıdır.

Yengeç Burcu

Yengeç burçlarının tatilikesinlikle en değer verdikleri insanlar ile olmalı. Sakin keşifler ile dolu bir tatil planı yapmak ve evdeki huzurlarını da yanlarına almalarını sağlamak yengeç burçlarını mutlu edecektir. Gidilen yerde kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri ve sakin zaman geçirmeleri onlar için önemlidir. Alışık oldukları düzeni devam ettirmek isteyecek olan yengeç burçları, bildikleri kültürler ile daha derinden tanışmayı tercih edebilir. Bunun için Türk kültürü ile benzerlik gösteren yerlere gitmeleri önerilir. Hem evden çok uzaklaşmamış olacakları hem de yeni kültürler tanıyacakları rotalar onlar için uygundur.

Aslan Burcu

Aslan burçlarının tatil rotası kesinlikle ön planda olmalarını sağlayacak bir yer olmalıdır. Kraliçe ya da kral gibi hissedecekleri, konforun çok yüksek olduğu ve en iyi hizmeti alabilecekleri yerlerde tatil yapmak isterler. Bu sebep ile de aslan burçları ile tatil planlarken rota lükse doğru çevrilebilir. Her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünen aslan burçları SantaBarbara’da, Bodrum’da ve lüks olan her yerde kendilerini çok iyi hissedeceklerdir. Aslan burçları ile tatile gidecek olanların da kendisini şimdiden lükse ve en yüksek kaliteye hazırlamaları tavsiye edilir.

Başak Burcu

Başak burcu ile tatil planı yapmak oldukça zor olabilir. Ne istediklerini bilseler de gittikleri yerde mutlu olmama ihtimalleri yüksek olan bu burçların ufuklarının genişletilmesi gerekir. Bilgi alabilecekleri ve kapasitelerini geliştirebilecekleri turlara katılmaları onların en iyi tatili planı olabilir. Doğa içinde sakin vakit geçirmek, uzun yürüyüşlere çıkmak ve denizi seyretmek başak burçları için uygun olan tatil rotalarını oluşturur. Doğa tatili için Karadeniz Bölgesi tercih edilebileceği gibi Avrupa seyahati de düşünülebilir.

Terazi Burcu

Terazi burcunun tatil rotası eğlence nerede ise oraya doğru olmalıdır. Her yerde her an eğlenmeye hazır olan terazi burçları, sınırsızca eğlenebilecekleri yerlere gitmek ister. Başakların tam tersi özelliklere sahip olan terazi burçları doğadan tamamen uzakta tatil yapmayı tercih ederler. Eğer bir terazi burcu doğada tatil planı yapıyor ise orada büyük ve ihtişamlı bir parti var demektir! Müziğin hiç durmadığı ve tüm imkanlara erişim sağlayabilecekleri yerleri tercih eden terazi burçları bilmedikleri kültürler ile tanışmaktan çok en popüler mekanları ve partileri kovalar. Burçların tatil rotaları ile karakterlerinin tamamen örtüşmesi de terazilerin en iyi planı yapmalarını kolaylaştırıyor.

Akrep Burcu

Akrep burcu tatil rotası kesinlikle düşünmeye bir dakika bile fırsat bulamayacakları bir yer olmalı! Kafalarının meşgul olması gerekiyor ki tatile çıkma sebeplerini hatırlamasınlar. Akrep burçları gittikleri yeri zor beğenen ve koşullara zor uyum sağlayan bir burçtur. Bu yüzden en iyi şartların hazırlanması ve sürekli aktif olmaları gerekir. Gizem, bilinmezlik ve ekstrem planlar ile donatılmış bir tatil rotası tam onlara göre! Tatil rotası belirlerken hem eğlenceden uzak kalmayacakları hem de birçok şey öğrenerek hava atabilecekleri yerleri seçmek önemli.

Yay Burcu

Yay burcu ile tatil planı yaparken rahatlığa önem vermek gerekir. Kısıtlamalar ve sıkı programlara gelemeyen yay burçları, tüm tatil boyunca istedikleri gibi hareket etmeyi isterler. Bu noktada koç burçları ile benzerlik gösterseler de rahatlık anlamında yaylar daha çok ön plana çıkmaktadır. Rutine bağlamayan, her bir günü farklı renkte ve farklı tatta olan tatiller tam yay burçlarına göredir. Yeni deneyimler kazanabilecekleri ve hiç durmadan eğlenebilecekleri yerleri tercih ederler. Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri tam yaylara göredir.

Oğlak Burcu

Oğlak burcunun tatili tamamen merak üzerine kurgulanmalıdır. Nereye gideceği, ne ile karşılaşacağı, nasıl davranacağı hep bir gizem konusudur. Bu sebep ile de oğlak burçları ile tatil planlarken hem rahat hissedecekleri hem de serkeş olmayan yerlerin tercih edilmesi gerekir. Herkesin herkes ile çok iyi anlaştığı yerleri sevmeyen oğlak burçları, insanlar ile iletişimlerini sınırlamayı tercih eder. Dolayısı ile bir oğlak burcunun gidebileceği en iyi yerler arasında Belçika, Almanya ve kuzey ülkeleri yer alır.

Kova Burcu

Kova burcu için tatil rotası kesinlikle ne olacağını bilmeyecekleri bir yer olmalıdır. Hem her yere hakim olmak hem de spontane yaşamak isteyen kova burçları hiçbir plana sadık kalmayı başaramazlar. O gün ne yapmak istiyorlar ise ona yönelen kova burçları bu yüzden tatil planlarını daha yapmadan sıkılmaya başlar. İzmir, İstanbul ve Adana gibi şehirler onlar için çok uygundur. Bunun yanı sıra Küba ve Meksika gibi rotalar da kova burçları için eğlenceli olabilir.

Balık Burcu

Balık burcunun tatil yerleri kesinlikle hayal güçlerini destekleyecek ona yeni duyguların kapısını aralayacak yerler olmalıdır. Balık burcu için tatil rotası belirlenirken sakin ama eğlenceli yerler tercih edilmelidir. Kaş, Olympos, Datça, Balıkesir gibi yerler balık burçları için uygundur. Ayrıca ada tatili planlamak da balık burçlarını mutlu edecektir. Denize doğru çıkacakları bir yürüyüş kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacaktır. Burçların tatil rotaları belirlenirken onlar için en iyi olan seçilmeli ve ne yapmak istedikleri noktasında özgür bırakılmalıdırlar.